טסים לחו"ל? בלי אינטרנט אי אפשר. אז מהי חבילת הגלישה המשתלמת ביותר ואיך בוחרים אותה? את כל הפרטים על  בחירת חבילת אינטרנט לחו"ל מושלמת ואופטימלית אתם מוזמנים לקרוא במאמר הבא.

איך בוחרים חבילת אינטרנט לחו"ל?

השאלה לגבי בחירה של חבילת גלישה משתלמת מטרידה לא מעט אנשים שמתכננים לצאת לחופשה בחו"ל. פעמים רבות, כשמתכננים נסיעה לחו"ל, מחפשים היכן ניתן להוזיל עלויות.

לחסוך במחירי הכרטיסים, האטרקציות והמלונות וברגע האחרון נזכרים שצריך לרכוש גם חבילת טלפון וגלישה לחו"ל ואז מתפשרים על חבילה זולה, לא נוחה וכזו שאינה עונה על הצרכים האישיים.

אז מה כדאי?

סים מקומי, רכישת חבילה דרך הסלולר או סים בינלאומי? סים לגלישה בלבד או כזה שכולל גם שיחות והודעות SMS. יש מגוון רחב של אפשרויות ולא תמיד קל להבין מהי חבילת האינטרנט הכי משתלמת. בואו נעשה הכרות עם האופציות השונות. 

חבילת גלישה דרך הסלולר 

חבילות אינטרנט לחו"ל באמצעות חברות הסלולר מוכרות לרבים. יש איזו תחושת ביטחון כשעושים חבילות גלישה באמצעות חברה מוכרת שיש עימה היכרות מוקדמת, אך לא תמיד מדובר בפתרון הזול והמשתלם ביותר. 

חבילת אינטרנט לחול

סים בינלאומי

אופציה נוספת היא הסים הגלובלי. זהו כרטיס סים זול לחו"ל שיש להכניס אותו למכשיר הטלפון בעת הנחיתה ביעד והוא מתחיל לפעול באופן מידי. 

היתרון המרכזי שלו הוא שיתרת הגלישה שלו תקפה למשך שלוש שנים, כך שלאחר החזרה לארץ אפשר להשתמש בו בנסיעה הבאה, ולהטעין אותו מחדש בכל מקום בעולם. עלות של סים בינלאומי משתנה בהתאם לנפח החבילה, היעד ומשך הנסיעה. 

סים מקומי ו-eSIM

ומה לגבי סים מקומי? ישראלים רבים גילו את הסים המקומי שנחשב לאופציה זולה אך היא לא נוחה ומלווה בלא מעט קשיים. צריך לחפש איפה מוכרים, לעמוד בתורים, להתמודד עם מחסומי שפה.

כיום יש אפשרות ליעל את התהליך באמצעות סים מקוון, ה-eSIM. מדובר בכרטיס סים וירטואלי שכל מה שנדרש כדי להשיגו הוא לשלם באינטרנט, לסרוק את הקוד שמקבלים ולהפעיל.  

טיפים לבחירת חבילת אינטרנט לחו"ל 

אחרי שראינו מה האפשרויות הקיימות בשוק, הנה כמה טיפים לבחירת החבילה האופטימלית. כשנוסעים לחו"ל חייבים להישאר מחוברים לאינטרנט. כל ההתמצאות נעשית דרך הרשת, שלא לדבר על שמירת קשר עם העבודה והמשפחה בארץ באמצעות ווטסאפ, SMS או שיחות. 

הסמארטפון הוא חלק בלתי נפרד מנסיעה לחו"ל והביקוש לחבילה אטרקטיבית הוא מתבקש.

  1. הטיפ הראשון לבחירת חבילת אינטרנט לחו"ל היא הגדרת הצרכים והמטרות של הנסיעה. לכל משתמש יש צרכים שונים והחבילה צריכה להיבחר בהתאם. צעירים למשל יבחרו בחבילה בעלת נפח גלישה גדול כדי להעלות תמונות לרשתות החברתיות בעוד שלמבוגרים יהיה חשוב יותר לרכוש חבילה הכוללת שליחת הודעות, קבלה והוצאת שיחות. 

  2. טיפ שני הוא התאמת החבילה ליעד הנסיעה. בכל יעד יש תנאים שונים וחשוב לעשות את ההתאמה הנכונה. לדוגמא, לאירופה קל למצוא חבילות גלישה משתלמות אך ליעדים רחוקים ואקזוטיים יותר לא תמיד זה פשוט. במקרים כאלו מומלץ להתייעץ עם נציגי החברה ממנה רוכשים את חבילת האינטרנט כדי לוודא שהיא אכן מותאמת לצרכי הנסיעה. 

  3. טיפ שלישי, להכיר היטב את חבילת הגלישה שעושים. מה הנפח שלה, האם טעינת שיחות נעשית בקלות, מה רמת שירות הלקוחות, האם זוהי חבילה לגלישה בלבד או שהיא מאפשרת גם שיחות נכנסות ויוצאות, קבלה ושליחת הודעות. 

לסיכום, ברכישת חבילת אינטרנט לחו"ל חשוב לוודא כי היא מותאמת לצרכים האישיים, למדינה אליה נוסעים, להיקף וסוג השימוש הנדרש בה.