אם בעבר, כדי לבצע שיחות ולגלוש באינטרנט במהלך חופשה בארה"ב נאלצו הנוסעים לרכוש חבילת תקשורת מספק הסלולר או לרכוש כרטיס סים מקומי, הרי שכיום קיימת טכנולוגיה המאפשרת רכישה של כרטיס סים לארצות הברית מראש, ובעלויות משתלמות ביותר.

את כל הפרטים על כך תוכלו לקרוא במאמר שלפניכם. 

כרטיס סים לארצות הברית

ניתן לרכוש סים קלסי או Esim. סים קלסי הוא כרטיס הפלסטיק הקטן שאנו מכירים, שנמצא במכשיר הטלפון הנייד. כשנמצאים בחו"ל מחליפים אותו בכרטיס מקומי ולאחר החזרה לארץ מחליפים שוב לקבוע. 

ה-Esim לעומת זאת זו אופציה שקיימת בשוק כבר לא מעט זמן והיא הופכת לפופולארית יותר ויותר. Esim הוא סים ווירטואלי. הוא מוטמע בטלפון באמצעות אפליקציה ואין צורך בכרטיס פיזי. את הכרטיס הקבוע לא צריך להוציא בעת התקנת ה- Esimוניתן לקבל באמצעותו שיחות מהארץ ולהעביר הודעות סמס.

כדאי לזכור כי קבלת שיחות לחו"ל בסים הקבוע עלולה להיות ענין יקר, כך שכדאי לסנן אותן ולהשתמש יותר באפליקציות הפועלת על תשתית אינטרנטית. 

באיזה מכשירים ניתן להתקין סים וירטואלי

במרבית ממכשירי הסמארטפון שיוצרו בשנים האחרונות ניתן להתקין כרטיס סים לארצות הברית. יש דגמים חדשים בהם ניתן להתקין רק כרטיס וירטואלי. כדי לדעת אם ניתן להתקין על מכשיר מסוים כרטיס סים לארצות הברית, ניתן לבדוק זאת דרך אתרים באמצעותם ניתן להתקין סים וירטואלי. ניתן לעשות בדיקת סים אונליין באמצעות קישורים המופיעים באתרים אלו. 

כרטיס סים לארצות הברית

עלות סים לארצות הברית

טיול לארצות הברית הוא עניין לא זול  וכדאי לנהל בחוכמה את התקציב ולחסוך איפה שאפשר, מבלי לפגוע באיכויות הטיול. לכן, כשעושים השוואת מחירים לסים לארצות הברית מחפשים את האופציה המשתלמת ביותר מבחינה כלכלית, כדאי לרכוש את השירותים מראש, עוד בארץ, כדי לא להיתקל בחיובים מפתיעים בהמשך. 

מחיר סים לארצות הברית מורכב משני גורמים: עלות הסים ועלות חבילת הסלולר. בבדיקת מחירים לסים לארצות הברית, המחיר של הסים עצמו הוא 10 אירו בלבד, בין אם מדובר בסים קלסי ובין אם ב-Esim. המחיר לסים וירטואלי כולל גם טעינת כרטיס סים. זוהי עלות אטרקטיבית ביותר, במיוחד כשלוקחים בחשבון שמדובר בכרטיס  אוניברסלי, שניתן להשתמש בו במגוון מדינות בעולם, בניגוד לכרטיסים הסטנדרטיים. 

עלויות של חבילות סלולר בארצות הברית משתנות לרוב לפי מספר גורמים. לדוגמא, לכמה זמן מיועדת החבילה, כמה אינטרנט החבילה כוללת, האם האינטרנט ללא הגבלה ועוד. לרוב מטעינים מראש סכום מינימאלי, בדרך כלל 25 אירו ולאחר מכן הגלישה היא בתעריף של 0.22 אירו למגה בייט, שיורד ישירות מהאפליקציה. 

כדאי לזכור כי את הסים לארצות הברית כדאי להשאיר פעיל ולבצע פעולה אחת בשנה כדי לשמור על היתרה לשימוש בנסיעה הבאה. מספיק לגלוש פעם אחת. 

כדאי לזכור שככל שמשתמשים פחות באינטרנט כך חוסכים יותר כסף. עושים זאת על-ידי מספר פעולות באמצעותן ניתן לחסוך בנתוני הגלישה.

לסיכום

חבילות גלישה דרך ספק הסלולר הם עניין יקר וסים מקומי מוגבל לרכישה רק כבהגעה ליעד. כך שהאופציה הטובה ביותר לנהל תקשורת כאשר נוסעים לחופשה בארה"ב היא באמצעות Esim. את רכישת הסים הווירטואלי מומלץ לבצע דרך אתר סים אונליין.

ההתקנה אורכת כשתי דקות והיא כוללת הורדת אפליקציה בנוחות, הטענת הסכום הרצוי ולאחר מכן שירותי גלישה בתעריף ידוע מראש, שפועלים מרגע הנחיתה בשדה התעופה. התשלום הוא על הגלישה והשימוש בפועל ולא צריך להתחייב לרכוש חבילות סלולר מוגזמות וכאלו שאין בהן כלל צורך.