אינטרנט הוא מרחב של אינסוף הזדמנויות, אך לצערנו גם של איומים. בעידן הדיגיטלי שבו אנו חיים, שימוש בכרטיסי אשראי אונליין הפך לשגרה ממוחשבת, אך יחד עם הנוחות שהגיעה, באותה מידה הגיעו הסיכונים. המגמה הזו, גרמה להונאות אשראי להפוך לתופעה נפוצה במיוחד ברשת. זו הסיבה שבחרנו לדון היום במאמר זה על ההונאות הנפוצות ביותר שקורות באינטרנט וכיצד להתמודד איתן בעזרת טכנולוגיית האבטחה 3DS.

3D

מה זה 3DS?

3DS הוא מנגנון שפותח על מנת להגביר את ביטחונן של עסקאות מקוונות, ונוצר על ידי שתי החברות המובילות בתחום כרטיסי האשראי - VISA ו-MasterCard.

המטרה העיקרית היא להבטיח שבעל כרטיס האשראי הוא האדם שמבצע את העסקה באינטרנט. איך זה עובד? הלקוח מקבל קוד סודי ב-SMS (ההודעה יכולה להגיע גם לאחר דקה או שתיים), ואז מזין אותו באתר של חברת האשראי שהנפיקה את הכרטיס שלו. זה מאפשר אימות שהכרטיס הוא בבעלות האדם שמבצע את העסקה.

איך התהליך עובד בפועל?

כשהלקוחות מסיימים את הקנייה שלהם באתר שלכם או בדף התשלום, הם מזינים את פרטי הכרטיס האשראי שלהם.

בתגובה, הם מקבלים הודעת SMS לטלפון הנייד שלהם הכוללת סיסמה לאימות. הזנת הסיסמה באתר מאפשרת זיהוי מתקדם של מי שמשלם, וכתוצאה מכך, העסקה מאושרת.

לאחר מכן, העסקה מסומנת עם פרטי אימות, שאינם ניתנים להכחשה, וכך מתווספת שכבת אבטחה נוספת.

אבטחת מידע 3DS לעסקאות בטוחות

היתרונות המרכזיים שמציעה טכנולוגיה 3DS

  1. אחריות בהכחשת עסקה מוטלת על מנפיקת הכרטיס - תוך שימוש בטכנולוגיה של 3DS, מנפיקת הכרטיס מקבלת את האחריות לגבי ההכחשות של עסקאות.

  2. הלקוח ירגיש בטוח יותר לשלם - כאשר ללקוחות יש את הביטחון שהתשלום שלהם מאובטח, הם נוטים לבצע עסקאות באופן גבוה יותר.

  3. צמצום ההתעסקות בתהליכי בירור הכחשות - באמצעות טכנולוגיה זו, זמני ההמתנה המשוערים נמוכים משמעותית, מכיוון שההכחשות מטופלות באופן מהיר ויעיל יותר.

  4. שיפור תדמית העסק על ידי מניעת תרמיות והונאות - השימוש ב-3DS מונע מקרים של הונאה ומגביר את הביטחון של הלקוחות, מה שבתורו מגביר את תדמית העסק ואמון הלקוחות בו.

נקודות חשובות

  • השירות מתאפשר כרגע רק לכרטיסים מסוג ויזה ומאסטרקארד (לא ניתן להשתמש בכרטיסים מסוג דיינרס, אמריקן אקספרס או ישראכרט מקומי).

  • במקרה שאינכם מקבלים הודעת SMS, יש ליצור קשר עם חברת האשראי שלכם כדי לטפל בבעיה.

  • לא ניתן להשלים עסקה ללא אימות 3DS.

הונאות בכרטיסי אשראי באינטרנט הן תופעה נפוצה

בתקופה שבה רובנו מבצעים רכישות אינטרנט באופן שוטף, הונאות בכרטיסי אשראי באינטרנט הפכו להיות שגרתיות. גניבת מספר כרטיס נפוצה ומאפשרת לגנבים לבצע רכישות בקלות, בלי להצטרך להזדהות ולנצל את העובדה שלא תמיד קל לאתר את הגנב.

לסיכום

אנחנו בסים אונליין מבינים את החשיבות של אבטחת מידע ללקוחותינו ובחרנו לשים סוף לתופעת ההונאה הדיגיטלית. בעזרת הטכנולוגיה המתקדמת של 3DS, אנחנו מספקים לרוכשים באתר שלווה נפשית ואבטחה מקסימלית בזמן שהם מבצעים עסקאות אונליין.