כניסת ה-eSIM לשוק סלולר משנה את הדרך בה אנחנו משתמשים במכשירים שלנו, ומעניקה לנו יתרונות נוספים שלא היו אפשריים קודם. בעזרת הטכנולוגיה החדשה הזו, אנחנו יכולים למנוע מקרים מביכים של איבוד SIM, להתחבר יותר בקלות בנסיעות לחו"ל, ולעבור בקלות בין רשתות תקשורת.

איזה סוג של טכנולוגיה היא ה-eSIM?

בתיאור פשוט, ה-eSIM הוא תוסף מתוכנת שמוטמע במכשיר הסמארטפון, הטאבלט או השעון החכם שלכם. הוא עובד ומתפקד בצורה דומה לכרטיס SIM פיזי, אך הוא לא מקושר ישירות לספק ספציפי וניתן להגדירו באופן דיגיטלי.

במכשירים התומכים ב-eSIM, שינוי הספקים הפך לקל יותר מתמיד, כבר אין צורך לרכוש ולהתקין כרטיס SIM פיזי. כדי להפעיל כרטיס eSIM, אתם צריכים רק לסרוק קוד QR ולהפעילו.

כיצד טכנולוגיית ה-eSIM מתפקדת?

אחרי שהכרנו את מהותו של ה-eSIM, נעמיק קצת ונבין כיצד הוא מתפקד. כפי שצוין בעבר, ה-eSIM הוא למעשה גרסה דיגיטלית של כרטיס ה-SIM. הטכנולוגיה הזאת מתבצעת בעזרת שבב שניתן לתכנות מחדש, שמאפשר לכם להוריד מידע באופן חופשי.

אין צורך לחפש ספק SIM או להתמודד עם כרטיס פיזי כדי לשנות את הספק או את חבילת הסלולר שלכם. היום, מספיק לרכוש חבילת eSIM לחו"ל, לסרוק קוד QR, ואתם מוכנים להתחיל לגלוש מיידית!

במילים אחרות, ה-eSIM מפשט את החיים, מאפשר חיבור מהיר לאינטרנט ושיחות מיידיות, ללא צורך לחכות ולהתקין כרטיס SIM פיזי.

כרטיס eSIM

מה עם שיחות, אינטרנט, הודעות? האם זה עובד כמו עם כרטיס פיזי?

כן. יש לכם את כל השירותים האלו. מעבר לכך, אפילו אם אתם טסים לחו"ל, משנים מקומות או מחליפים ספקים, המספר שלכם יישאר אותו מספר. השיחות מתבצעות באופן רגיל, והאדם שמתקשר אליכם מישראל (או מכל מקום אחר בעולם) יבצע את החיוג בדרך הרגילה. הדבר היחיד שישתנה הוא הדרך שבה אתם מקבלים את השיחה או ההודעה, דרך אפליקציה כמו WiFly.

איזה יתרונות יש ל-eSIM?

  • ניתן להשתמש ביותר ממספר טלפון אחד - כמו במכשירים החדשים שיש בהם מקום לשני כרטיסי SIM, גם eSIM מאפשר לכם להשתמש במספר מספרים, תוך שמירה על המספר המקורי שלכם. היתרון המרכזי בזה הוא שאתם יכולים לבצע ולקבל שיחות והודעות טקסט מכל אחד מהמספרים.

  • הפעלה פשוטה יותר מאשר כרטיסי SIM - במקום להכניס כרטיס SIM פיזי למכשיר שלכם, ניתן להפעיל eSIM פשוט על ידי סריקת קוד QR שנשלח אליכם למייל. ברוב המקרים, כל תהליך ההתחברות לא ייקח יותר מכמה דקות.

  • החלפת ספקים בקלות - eSIM מאפשר לכם להחליף רשתות באופן מהיר יותר, מאחר והוא מפסיק את הצורך בכרטיס SIM פיזי חדש. זה אומר שלא תצטרכו לרכוש את הכרטיס באחד הסניפים או לחכות לכרטיס שיגיע בדואר. באמצעות השימוש ב-eSIM במכשיר שלכם, תוכלו לבחור את ספק השירות שלכם ולאחר מכן להתחבר לרשת שלו מרחוק, ולקבל את המידע שאתם צריכים להתחברות באמצעות הטלפון או האינטרנט.

  • חיסכון בעלויות - שוב, בלי כרטיס SIM פיזי, לא תצטרכו לשלם עבור רכישות חד פעמיות. כל הרכישה והחלפה מתבצעת בכמה לחיצות, כך שאין צורך לקנות כרטיסי SIM חלופיים כאשר הם הולכים לאיבוד או כשאתם עוברים לחברה אחרת. זה מוביל לחיסכון במשאבים ובעלויות. בנוסף, נכון לעכשיו, חבילות שירותי eSIM של WiFly הן הזולות ביותר בישראל בהשוואה לחברות סלולר אחרות ובהשוואה גם לחברות מקומיות.

מי יכול להרוויח משימוש ב-eSIM?

ה-eSIM מותאם במיוחד למגוון של משתמשים ומצבים בחיי היום-יום.

הנה כמה תרחישים שבהם לקוחותינו מוצאים שימושים מבריקים ל-eSIM:

מטיילים שטסים לחו"ל

חופשות, טיולים, ואפילו נסיעות עבודה. לא משנה אם אתם יוצאים לחופשת סוף שבוע באירופה או מתכננים חודשיים של נופש בדרום-מזרח אסיה, ה-eSIM מאפשר לכם לשמור על קשר עם הבית ולהישאר מחוברים לאינטרנט מבלי לדאוג לעלויות גבוהות.

סטודנטים שלומדים בחו"ל

לסטודנטים אלו ה-eSIM הוא שימושי במיוחד. הוא מאפשר להם להישאר מחוברים גם כאשר הם מחוץ למדינה, בלי להחליף מספרים או להתמודד עם עמלות מיותרות.

אנשי עסקים

עבור אנשי עסקים, ה-eSIM מקל על המעבר בין מדינות ומאפשר חיבור יעיל ומהיר לרשתות מקומיות. אין צורך להחליף כרטיסים פיזיים או לדאוג לאובדן כרטיסים.

שימוש בנתונים (HOT SPOT)

למי שמשתמש בנתונים באופן תדיר בבית, ה-eSIM מאפשר גישה מהירה וקלה לאינטרנט מבלי להישען על רשתות סלולריות או חיבורים ניידים.

לנוודים דיגיטליים

לנוודים דיגיטליים ה-eSIM מציע את הגמישות לעבוד מכל מקום, לשמור על קשר עם לקוחות ועמיתים, ולקיים שיחות וידאו באיכות גבוהה. בעצם, ה-eSIM מאפשר לכם לקחת את המשרד שלכם איתכם לכל מקום.

העתיד של הטכנולוגיה eSIM

 איך לדעת האם eSIM מתאים לטלפון שלי?

כדי לקבוע אם eSIM מתאים לטלפון שלכם, קודם כל יש לבדוק האם המכשיר שלכם תומך בטכנולוגיית eSIM. רוב המכשירים החדשים מאפשרים שימוש ב-eSIM, אך זה לא מובטח.

  • Apple - המכשירים של Apple מדור iPhone XS והלאה תומכים ב-eSIM

  • Google Pixel - מכשירים של Google Pixel מהדור השני והלאה

  • Samsung - וגם כמה מכשירים של Samsung, כולל הסדרות Galaxy S20, S21, Note 20, Z Fold 2, ו-Z Flip, גם תומכים ב-eSIM

במקרה שאתם לא בטוחים, ניתן לבדוק את תמיכת ה-eSIM של מכשירכם על ידי חיפוש באינטרנט או על ידי פניה לשירות לקוחות של היצרן או של ספק השירות שלך.

כאשר אתם מאמתים שהמכשיר שלכם תומך ב-eSIM, יש לבדוק אם ספק השירות מציע שירותי eSIM. לא כל החברות מציעות שירותי eSIM, וחלקן גובים דמי שירות נוספים על זכות השימוש בהם.

לסיכום, eSIM הוא העתיד של הטכנולוגיה הסלולרית

ה-eSIM משנה את עולם הסלולר כפי שאנחנו מכירים. הטכנולוגיה הזו מאפשרת לנו להחליף רשתות בקלות, להימנע מאובדן של כרטיסי SIM, ולהפעיל מספרים מרובים על מכשיר אחד. בנוסף, eSIM מקל על החיים של נוסעים, סטודנטים בינלאומיים, אנשים שעובדים מרחוק, וכל אחד שרוצה להשתמש בנתונים באופן גמיש. למרות שהשימוש בהם דורש מכשירים תומכים, מספר המכשירים שתומכים ב-eSIM גדל משנה לשנה.