הוא לא רק השם של הדור הבא של טכנולוגיות הרשת הסלולרית, אלא מדובר באבולוציה אמיתית בתחום. יתכן וכבר שמעתם שה- 5G מתכנן להפוך את החיים שלנו.

מהי רשת 5G?

הדור החמישי, הידוע כ- 5G, מייצג את הדור הבא של רשתות התקשורת הסלולריות בעולם ובישראל.

רשת 5G מתכננת להציג מהירות חסרת תקדים, פי 100 מהמהירות של רשת 4G הנוכחית, ותאפשר חיבור של מספר רב של מכשירים לרשת באותו הזמן.

זה יפתח דלתות למגוון חוויות משחק חדשות (כמו משחקים מרובי משתתפים במציאות מדומה עם תגובות מהירות), ערים חכמות מחוברות, ועוד מגוון של טכנולוגיות חדשניות.

רשת 5G מבטיחה שדרוג משמעותי בחווית הסטרימינג, כאשר תוכלו לצפות באירועים חיים, מוזיקה, מופעים, אירועי ספורט ועוד, במהירויות שלא הכרנו עד היום.

בנוסף, היא תאפשר להרים את הרף של יישומים בתחומים רבים כמו תחבורה, רפואה, ביטחון, תעשייה וחינוך, ותביא למרכז הבמה מגוון של אפשרויות העוסקות בחיי היום יום שלנו בבית, בעבודה, ובציבור.

רשת 5G הדור החדש של התקשורת הסלולרית

אופציות ההצטרפות לתוכנית 5G

 5G פלאפון

חברת פלאפון הובילה את הדרך בהשקת תכניות 5G תחת המותג פלאפון+ / פלאפון פלוס.

החבילות שהן מציעות מגיעות עם נפחי גלישה של 200 עד 500 ג'יגה, וחלקן כוללות מוצרים נוספים כמו חבילת סדרות של שירות הטלוויזיה STINGTV by yes למובייל או ערכת גיימינג.

יש לציין, שהחוויה בדור 5G בפלאפון תהיה משתנה, משום שאיננו יודעים את מיקום האנטנות שמתמיכות בדור 5G, ולכן משתמשים עם מכשירים מתאימים יגלשו ברוב הזמן על דור 4.

 5G פרטנר

חברת פרטנר התחילה לשווק חבילות פרטנר 5G, כאשר הן מציעות נפחים של 500 ג'יגה או 1 טרה (1000 ג'יגה), כולל אפשרויות נוספות כמו הגנה וגיבוי ענן.

בכדי לנצל את השירות, תידרש רכישת מכשיר מתאים לשימוש באיזור שמוכן לתמיכה בדור 5G.

 5G הוט מובייל

אפשרות נוספת היא הוט מובייל שגם היא מציעה חבילות 5G. הוט מובייל מציעה שתי חבילות של 500 ג'יגה או 1 טרה, ואפשרות לצפייה בשירות נקסט טיוי.

 5G סלקום

בסלקום תוכל להצטרף לחבילה של 500 ג'יגה ושירות סלקום TV.

מהפך התקשורת מ-4G ל-5G

דור ה-4G של רשתות הסלולר הוביל למהפך משמעותי בתקשורת המובנית מאליה. הגלישה הקצבית, הסטרימינג החלק והחיבור הבלתי מפוספס לרשתות החברתיות סיפקו לנו יכולת להיות מחוברים תמיד ובכל מקום.

אך האם אנחנו מוכנים לדור הבא? 5G, הדור החדש של רשתות הסלולר, מבטיח לשנות את מהות התקשורת שאנו מכירים.

מהירות גבוהה מאי פעם, זמנים של תגובה מינימליים, הורדות של שניות בלבד - הכל הופך אפשרי.

אך 5G היא לא רק שדרוג של 4G, אלא דור חדש של טכנולוגיה, שיכול להציב את הבמה לעידן חדש של תקשורת דיגיטלית.

מציאות מרהיבה: AR ו-VR בעידן ה-5G

רשת ה-5G המתקדמת שלנו מאפשרת לנו לנצל את פוטנציאל המציאות הרבודה (AR) והמציאות המדומה (VR) כמעולם לא קודם.

עם יכולת לספק רענון מסך מהיר וחלק, הרשת מאפשרת חוויה מדהימה ואינטואיטיבית ביותר, ללא עיכובים או קירטועים.

דמיינו שאתם מחליטים לרכוש ספה חדשה, אך במקום לדמיין איך היא תיראה בביתכם, אתם פשוט "ממקמים" אותה שם באמצעות AR, ומראים את התוצאה הפוטנציאלית באמצעות משקפי VR המחוברים לרשת ה-5G שלכם.

מבחינת המשחקים, הגיימינג מקבל צורה חדשה עם 5G - מציאות מרהיבה של משחקים מרובי משתתפים, בהם אתם מתמודדים עם צבאות של חייזרים בעולם האמיתי שלנו, כאשר הכל עובר דרך סמארטפון או קונסולה המחוברים למשקפי AR שלכם."

העתיד של הבתים החכמים בעידן ה-5G

הבתים החכמים וטכנולוגיית ה-IoT מחכים בקוצר רוח לרשת ה-5G כדי להשתחרר למלוא היכולת שלהם.

כיום, אנו רק מחצים את הדרך - אנשים מנהלים שיחות עם מכשיריהם, מפעילים מכשירים כמו מנורות, מזגנים, טלוויזיות מהסמארטפון שלהם דרך האינטרנט. אבל, זו רק ההתחלה.

הוויז'ן האמיתי של עידן ה-5G וה-IoT מתגלה כאשר כל אחד מהמכשירים הללו, ואחרים, לא רק "מדברים" עם בני האדם, אלא גם זה עם זה - תקשורת בין מכשירים, שמגבירה את היעילות, מפשטת את השימוש ומאפשרת אוטומציה ושליטה מרחוק טובה יותר.

מהפכת ה-5G בעולם העסקים

בעולם העסקים, ה-5G מבטיח להשפיע עמוקות. חיבורי אינטרנט במהירות האור יאפשרו ליותר אנשים לעבוד במצוקה מהבית באופן יעיל ומרשים יותר מאי פעם.

זה יוביל להפחתה בצורך בשטחי משרד, מה שיחסוך זמן ומשאבים, ויאפשר המרת משרדים נרחבים למרחבי פנאי, מגורים, או אפילו לאזורים שימושיים אחרים במרכזי הערים.

בנוסף, ה-5G מבטיח שליטה ואוטומציה טובה יותר של תהליכים תעשייתיים, לוגיסטיים ועסקיים, וכך מבטיח שיפור משמעותי ביכולת התחרותיות של עסקים שונים.