התאמה לאורח חיים דתי וחרדי משמעה לא רק תזונה כשרה או שמירה על המצוות, אלא גם שימוש בטכנולוגיה שמתחשבת בדרישות הדת. סים כשר, שמציעות החברות הסלולריות, יענה בדיוק על הצורך הזה.

אז מה בעצם המשמעות של סים כשר? כיצד הוא שונה מסים רגיל והאם יש צורך בטלפון סלולרי כשר מיוחד על מנת להשתמש בו? במאמר זה, נספק את התשובות והפרטים החשובים.

מה זה סים כשר?

סים כשר הוא למעשה כרטיס סים למכשיר סלולרי שנבנה לשם התאמה לאורח חיים דתי וחרדי.

סים כשר מותאם למניעה או הגבלה של שימושים שיכולים להיות בעיה מבחינה הלכתית - כמו הפעלת וידאו, משחקים או אינטרנט.

למי הוא מיועד?

הסים הכשר מיועד לאנשים השומרים מסגרת חיים דתית וחרדית, שרוצים או זקוקים להשתמש בטכנולוגיה, אך באופן שלא יהיה מנוגד להגבלות הלכתיות.

סים כשר מאפשר להם להשתמש בטלפון הנייד שלהם לשיחות ושליחת הודעות ולפעמים גם לשירותים מסוימים נוספים, אך מונע שימושים אחרים שעלולים להיחשב כבעייתיים מהסיבה הדתית.

במה קו כשר שונה מקווים רגילים?

במהותם, שירותי קו כשר מגבילים את היכולות הרחבות שמכשירי הסלולר החכמים מציעים.

לעומת מכשירים רגילים, השימוש במרבית האפליקציות והתוכנות שניתן להוריד מחנויות האפליקציות אינו מאופשר במכשירים המתאימים לשימוש עם סים כשר.

לעיתים, אפילו כמה מהתכונות החומרתיות של המכשירים מוגבלות. רוב הטלפונים הכשרים מאפשרים בעיקר לבצע ולקבל שיחות ולשלוח הודעות טקסט.

בנוסף, הקו יכול לחסום את כל הפעילות בשבתות ובחגים, כולל קבלה והוצאה של שיחות.

אפילו מכשירים המאפשרים גלישה מסוימת באינטרנט מתאימים את הגלישה לזמניים קבועים על פי ההלכה, ומאפשרים רק גלישה באינטרנט שפיקחו עליו רבנים.

כרטיס סים כשר

מהם הפרמטרים שיש לשקול ברכישת סים לטלפון כשר?

כאשר מעוניינים לרכוש סים כשר לטלפון עבור משתמשים מהחברה הדתית/חרדית, קיימים מספר פקטורים שחשוב להתחשב בהם.

  1. התאמה מכשירים כשרים בלבד - סים כשר ניתן להפעיל רק במכשיר כשר. זאת אומרת שלא תוכלו להפעיל את הסים הכשר במכשיר סלולרי רגיל.

  2. חותמת של ועדת הרבנים - כאשר הצורך בטלפון נייד הוא רק לביצוע וקבלת שיחות, חשוב לבחור במכשיר עם אישור הכשר מטעם ועדת הרבנים לענייני תקשורת.

  3. מחירים שונים - ישנם מכשירים מגוונים בעלי הכשר זה, המתאימים למגוון תקציבים.

  4. מכשירים פופולאריים לשימוש עם קו כשר - ניתן למצוא מכשירים עם מסך גדול, מקשים ברורים, יומן ותזכורות מותאמות ללוח השנה העברי, תמיכה בהקלטת שיחות, ומחירים המתאימים לכל כיס.

  5. מכשירים ללא חותמת הוועדה - ישנם מכשירים שאינם בעלי אישור הוועדה אך מתאימים לשימוש עם כרטיס סים רגיל, בעלי ממשק פשוט וחסר תכונות מתקדמות. הם מתפקדים באופן דומה למכשיר עם קו כשר.

מה חשוב לדעת על שימוש באפליקציות במכשיר עם סים כשר?

בעוד משתמשים של מכשירים חכמים רגילים מכירים את העולם המלא של האפליקציות והאינטרנט, משתמשי טלפונים כשרים מתמודדים עם מגבלות מסוימות.

  • הגבלות קו כשר - שימוש בקו כשר מונע הורדה ושימוש באפליקציות מחנויות האפליקציות השונות.

  • אפליקציות ניווט ומסרים - דוגמאות לאפליקציות שאינן נתמכות בקו כשר הן Waze ו-WhatsApp.

  • טלפון כשר עם חנות אפליקציות כשרה - ישנם מכשירים כשרים שאינם מכילים דפדפן אינטרנט אך מאפשרים הורדה ושימוש באפליקציות מסוימות דרך חנות אפליקציות כשרה.

  • פתרון למגבלות של סים כשר - ניתן לרכוש מכשיר כשר שתומך בשני כרטיסי סים - סים כשר לשיחות וסים רגיל לשימוש באפליקציות. במכשירים שלא מכילים דפדפן אינטרנט, השימוש בסים כשר מסייע במניעת שימוש לא כשר.

לסיכום

מגבלות הקיימות בטלפונים הכשרים מספקות דרך לחיות חיים טכנולוגיים מאוזנים, בהם נשמרת האינטימיות ונמנע שימוש לא ראוי.

בזמן שכמה מהמגבלות יכולות להיות מתסכלות, ישנם גם פתרונות שיכולים לעזור להגשים את הצרכים התקשורתיים שלכם באופן כשר.

אחת מהאפשרויות הזמינות היא הרכישה של סים כשר מחברת סים אונליין.

באתר סים אונליין ניתן לרכוש סים כשר בצורה פשוטה ומהירה, מה שמאפשר לכם להשתמש בשירותים הדרושים לכם באופן כשר ולהימנע משימושים שאינם מאושרים.